Jak wygrać w Rajdzie Sardynii?

Trzykrotny zwyciezca Rajdu Sardynii, Sebastien Loeb jak nikt inny wie co zrobić, aby wygrać ten rajd. Również po przygodzie w 2007 roku, kiedy na skutek błędu wycofał się z rajdu, Francuz wie na co trzeba być czujnym. Kto może zwyciężyć w tym roku? Oto co nam powiedział Loeb:

Kontrola poślizgów
– „Drogi na Sardynii są wyjątkowo śliskie i ponieważ nie ma tam przyczepności, ciężko jechać gładko i zamiast tego trzeba dużo uślizgiwać samochód. Aby to dobrze wykonać należy zmienić swój styl na mniej agresywny z większą kontrolą. To znaczy, że trzeba kontrolować poślizgi.”

Dodatkowa koncentracja na notatkach
– „Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą na Sardynii są bardzo precyzyjne notatki. To pozwala utrzymywać maksymalny poziom i dopasowywać prędkość do zakrętów. Jeśli jest się odrobinę za szybkim, wypada się natychmiast z drogi. To cenne mieć dobre notatki, wie się dokładnie z jaką prędkością jechać. To nie tylko sama prędkość, ale również trzeba kontrolować poślizg poprzez swoją lewą nogę.”

Uwaga na kamienie
– „Ogólnie rajd jest mniej kamienisty obecnie od tego, który był w 2004 roku. Jest wiele dużych kamieni wokół, szczególnie z boku drogi. Teraz to jest mniejszy problem, ale nadal jest wąsko, na kamienistych sekcjach nie można ani trochę uślizgiwać samochodu. W przeciwnym wypadku w coś się uderzy. W tych partiach cenna jest precyzja.”

Kontrola akrobacji
– „Jest tylko jedna hopa podczas tego rajdu, wielki skok na sobotnim Monte Lerno, moim zdaniem lepiej ją przejechać wolno. Okey, jeżeli podejmie się dużo ryzyka i skoczy dobrze to można urwać pół sekundy, ale jeżeli wyskoczy się za szybko, można odpaść z rajdu. Głupio by było ryzykować na tym jednym skoku.”

Uporanie się z czyszczeniem drogi
– „Czyszczenie drogi na Sardynii może być trudne. To najprawdopodobniej najgorszy rajd pod tym względem w roku, ponieważ jest tu dużo piachu. Lepiej zaakceptować to, że zawsze odcinki są śliskie i dopasować swoją jazdę. Bardzo podobnie jedzie się w Argentynie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *