Jak wygląda dieta sokowa?

Nie musisz być weganinem, aby przejść na dietę sokową. Mimo iż jest to typowa dieta wegańska, to znakomicie sprawdza się ona także u tych osób, które na co dzień spożywają mięso oraz inne produkty pochodzenia zwierzęcego. To, że nie wyobrażasz sobie dnia bez kurczaka lub chociażby plasterka przepysznej szyneczki, nie znaczy wcale, że nie posmakują ci napoje wyciśnięte z kolorowych warzyw i słodziutkich owoców. Dieta sokowa jest i pyszna, i zdrowa. A zaraz się przekonasz, jak ona dokładnie wygląda.

Dieta sokami i jej główne zasady

Prawdopodobnie domyślasz się już, jakie mogą być zasady tej diety, gdyż wyraźnie mówi o nich jej nazwa. Z czego takiego będzie się składać sokowa dieta? Oczywiście z różnego rodzaju soków – i tych owocowych, i tych warzywnych. Od momentu, w którym przejdziesz na tę dietę, będziesz je spożywać codziennie w bardzo dużych ilościach. „Normalne” i stałe posiłki staną się zakazane – tak samo zresztą jak napoje alkoholowe, kawa, napoje energetyczne czy mocna herbata. Nie jest to jednak jakiś specjalny rygor, bo diety sokowe nie trwają długo, gdyż nie można ich ciągnąć dłużej niż przez tydzień. A te siedem dni na pewno zdołasz jakoś wytrwać.

Diety sokowe i jej rezultaty

Aby dieta sokowa zapewniła ci jak najwięcej dobrego, postaraj się przyjmować na niej wszystkie posiłki (soki) o regularnych porach. Ustal, kiedy one nastąpią. Możesz zdecydować się np. na pięć porcji różnorodnych soków, by spożywać je mniej więcej co trzy godziny. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem posiłków mocno objętościowych, po których czujesz się najedzony lub wręcz przejedzony, możesz zbudować jadłospis opierający się na trzech lub dwóch posiłkach dziennie. Dzięki temu wraz z nimi dostarczysz sobie znacznie więcej kalorii. Będziesz mógł poczuć się naprawdę nasycony – a człowiek najedzony, to człowiek szczęśliwy.

Pamiętaj o jeszcze jednej kwestii. Niby powinieneś pić i soki warzywne, i te owocowe, ale raczej z przewagą tych pierwszych. Mają one zdecydowanie mniej cukru i znacznie więcej dobroczynnych substancji odżywczych. Nie są może aż tak smaczne jak owocowe napoje, ale gdy tylko dodasz do nich mieszankę odpowiednich przypraw lub świeżych ziół, sam się przekonasz, że taka warzywna dieta sokami też może w pełni satysfakcjonować kubki smakowe.

Więcej informacji na temat takiej diety znajdziesz na https://naturacoldpress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *